Hirdetés 2020.03.01.

1. Köszönöm a katolikus iskolák javára az adományt: 25.125 Ft gyűlt össze. Egyháztanácsülésen a képviselőtagok egyhangú szavazással a gyűjtést olyan személyeknek adták, akiknek nincs lakásuk, albérletben laknak, a beteg édesanyát lánya ápolja, s közben ő is lebetegedett. Az eddig adott összeg 49.870 Ft volt. Isten fizesse meg az adományozóknak jóságát. Amit ezzel a legkisebbel tettetek, velem tettétek, mondja Jézus.
  2. Köszönöm mindazoknak, akik a „Szüntelen Pünkösd”-re eljönnek, és a megszokottól eltérve mernek nyitni és keresik az Istennel való mélyebb kapcsolatot.
  3. Nagyböjt folyamán keresztutat végzünk, szerdán és pénteken a szentmisék előtt /40 perccel/ végezzük.
  4. Március 2-án hétfőn 9 órakor a Szeretetláng imaórára hívjuk a testvéreket.
  5. Március 2-án hétfőn a szentmise után csendes szentségimádás, majd ének lesz.
  6. 24 órás szentségimádáson a hazánkban elkövetett bűnök engeszteléséért imádkozni várjuk a testvéreket a kórház kápolnájában március 4-én, szerdán 8 órától csütörtök reggel 8 óráig.
  7. Szabadító kurzus: március 13-15-ig. Isten szeretetét tapasztalhatjuk meg, ő harcol értünk. /szép számmal van jelentkezés/
    Kérem az Egyházközség minden tagját, hogy imádkozzunk a kurzuson résztvevőkért, legyen kegyelmi háttér a mi imánk! Itt igazán érvényes „ez a fajta imádsággal és böjtöléssel űzhető ki”. Ajánljuk fel böjtölésünkből is erre a szándékra.
    Könyveket lehet vásárolni a szabadítással, megkötözöttségekkel, megkülönböztetéssel kapcsolatban, és mivel Eucharisztikus Kongresszus lesz Magyarországon, szentségimádás és az Oltáriszentséggel kapcsolatban könyvek is kaphatók. Nézzük meg, és ha megtetszik, akkor olvassuk.
  8. Lelki nap a Jézus Szíve templomban március 21-én, szombaton 9.45-17.00. Vezeti Serfőző Levente atya.
    „Őáltala – Ővele – Őbenne Életem eucharisztikus megújulása”
    Kérem, jelentkezzünk rá az étkezés miatt, egyébként ingyenes a részvétel. Várunk mindenkit szeretettel.
  9. Március 23-án hétfőn 17.30 órakor a Művelődési és Ifjúsági Házban Dr. Gruber László plébános tart előadást a „LITURGIA, ami változik, és ami örök” címmel, az 52. Eucharisztikus világkongresszusra készülve.
  10. Idén XIII. alkalommal kerül megrendezésre a TESZ – VESZ – TAVASZ. A program célja ráébreszteni a fiatalokat az önkéntességre, a kreatív feladatok elvégzésére, a nagyobb társadalmi szerepvállalásra, ill. a teremtett világunk értékeink megőrzésére. Projekt időpontja: 2020. március 30.- április 5.
  11. Ma a szentmise után hamvazkodhatnak azok, akik hamvazószerdán nem jutottak el.
  12. Ebben az évben is rendelkezhetnek az állampolgárok személyi jövedelemadójuk százalékáról.
    A katolikus Egyház számára felajánlható 1% technikai kódja: 0011
    Személyi jövedelemadó másik 1 %-át felajánlhatjuk,
    pl. Evangelizáció 2000 Egyesület 18525948-1-08
    Vagy: Katolikus Karitász. Adószáma 19666275-1-43