Hirdetés 2020.12.20.

1. Kiss-rigó László püspök atya úgy döntött, hogy Szeged-Csanád Egyházmegyében elmarad az éjféli szentmise. Elővételezve december 24-én 16 órakor végezzük az éjféli szentmisét. Pénteken reggel 8 és este 17 órakor lesznek az ünnepi misék.
  2. Köszönöm a fenyőfákat: /Piti Ferencné, és faiskola/ vezetőjének Sárréti Gyuláné Etelkának a felajánlását.
    Köszönöm a fenyőfák felállítását, világítás felszerelését, /díszítést/ betlehem elkészítését.
    Köszönöm mindazoknak, akik a templom takarításában részt vettek.
    Köszönöm a templomkertben végzett munkálatokat, fakivágást, gallyak elszállítását, téglarakás átpakolását. A kripta előtti téren, a sok sutnyi nőtt, bodza, szilva, cseresznye, és birsalmafa elburjánzott, sok oldalági hajtást hozott és a meszes gödröt is betúrjuk majd. Géppel a gyökereket is kiszedetjük és befüvesítjük.
  3. Gyermekek a pásztorjátékot december 20-án, vasárnap a 8 órás szentmise után adják elő, majd karácsony napján, december 25-én a 8 órai szentmise után.
  4. December 20-án az este 17 órás szentmise előtt és után gyóntatás lesz, ameddig lesznek. A roráté szentmisék után is, ha valaki szeretne gyónni, jelezze szándékát.
  5. A karitász a rászorulók részére pénzbeli gyűjtést szervez, advent vasárnapjain, tűzifára. Hátul a karitász dobozba helyezhetjük a tűzifa adományainkat.
  6. Angyalgyertyák vásárolhatók mellyel a fogyatékos gyermekeket támogathatjuk. Kalendárium, naptár, képeslap. Karitász gyertya és kalendárium is kapható.
  7. December 25. Urunk születésének ünnepe, Parancsolt ünnep!
  8. Teljes búcsút nyerhet az, aki a pápa Urbi et Orbi áldását áhítattal fogadja, akkor is, ha fizikailag nincs jelen, de a szertartást televízión vagy rádión keresztül áhítattal követi.
    December 27-én Szent Család ünnepén, a szentmisén a jelen levő családokat megáldom.

December 20. vasárnap8 óraAdvent VI. vasárnapjaorgonás miseM. M.-né +K. Klára lü.
December 20. vasárnap17 óraAdvent VI. vasárnapjaorgonás miseÉlő gyermekekért
December 21. hétfő6 óraorgonás miseSarolta tisztánlátásáért, hitben való állhatatosságáért. Döntését meg tudja hozni és annak megfelelően tudjon lépni. Eredményes munkavégzéséért.
December 22. kedd6 óraorgonás miseMária anyai apai ágon hetedíziglen az ősökért, szükséges kegyelemért
December 23. szerda6 óranépénekJárványnak legyen vége, védelemért a M. családnak. András és Marci lelki-testi gyógyulásáért,. Hálaadásul.
December 24. csütörtök16 óraElőrehozott éjféli mise orgonás miseÖsszes hívőért. A Szentlélek ajándékaiért Mária és családja számára
December 25. péntek8 óraKarácsony, Urunk születéseorgonás miseÖsszes hívőért
December 25. péntek17 óraKarácsony, Urunk születéseorgonás miseÖsszes hívőért
December 26. szombat17 óraIstván, első vértanúorgonás miseMónika és Árpád lelki szükségleteiért
December 27. vasárnap8 óraA Szent Család: Jézus, Mária, Józseforgonás mise+B. Sz. Sándor +Szülei +testvére lü.
December 27. vasárnap17 óraA Szent Család: Jézus, Mária, Józseforgonás miseMónika és Árpád lelki szükségleteiért

(nincs szentmise)