Hirdetés 2021.03.21.

153/2021 Járványügyi rendelkezések

Főtisztelendő Paptestvérek!

A járványhelyzet alakulását figyelembe véve a Szeged-Csanádi Egyházmegye területére vonatkozóan 2021. március 8-al a következő rendelkezések lépnek hatályba:

Templomainkban a nyilvános szentmisék, liturgiák szünetelnek. Az elfogadott miseszándékokat a felajánlóval megbeszélve át lehet tenni későbbi időpontra, vagy nép nélkül (sine populo) bemutatva a szentmisét el lehet mondani. A lelkipásztorok minden nap mutassanak be szentmisét (sine populo akkor is, ha nincsen miseszándék) a járvány áldozataiért, a járványban szenvedőkért és a gyógyítás feladatát ellátókért.

A templomok legyenek nyitva egész nap, lehetőséget adva a híveknek a személyes imádságra.

A szentségek kiszolgáltatása a korábban megküldött római rendelkezések alapján történhet.

Temetési gyászmiséket egy későbbi időpontra kell halasztani, amikor már lehetségessé válik az elvégzésük.

Temetések alkalmával csak a ravatalozón kívül lehet végezni a szertartást, figyelembe véve az egészségügyi előírásokat. A temetés végén hívjuk fel a jelenlévő gyászolók figyelmét, hogy tekintsenek el a személyes részvétnyilvánítástól.

Jelen rendelkezések a visszavonásig maradnak érvényben.

Szeged, 2021. március 6.

Dr. Kiss-Rigó László püspök, Dr. Kovács József Irodaigazgató

Március 21. vasárnapNagyböjt V. vasárnapja3. V. Anna gyógyulásáért a depresszióból és szabadulásáért
Március 22. hétfőSz. Család megtisztulásáért és vágyódásáért az Isten Igéjében való elmélyedéséért.
Március 23. keddSz. Család megtisztulásáért és vágyódásáért az Isten Igéjében való elmélyedéséért.
Március 24. szerda4. V. Anna gyógyulásáért a depresszióból és szabadulásáért
Március 25. csütörtök5. V. Anna gyógyulásáért a depresszióból és szabadulásáért
Március 26. péntek6. V. Anna gyógyulásáért a depresszióból és szabadulásáért
Március 27. szombat7. V. Anna gyógyulásáért a depresszióból és szabadulásáért