Hirdetés 2021.04.04.

153/2021 Járványügyi rendelkezések

Főtisztelendő Paptestvérek!

A járványhelyzet alakulását figyelembe véve a Szeged-Csanádi Egyházmegye területére vonatkozóan 2021. március 8-al a következő rendelkezések lépnek hatályba:

Templomainkban a nyilvános szentmisék, liturgiák szünetelnek. Az elfogadott miseszándékokat a felajánlóval megbeszélve át lehet tenni későbbi időpontra, vagy nép nélkül (sine populo) bemutatva a szentmisét el lehet mondani. A lelkipásztorok minden nap mutassanak be szentmisét (sine populo akkor is, ha nincsen miseszándék) a járvány áldozataiért, a járványban szenvedőkért és a gyógyítás
feladatát ellátókért.

A templomok legyenek nyitva egész nap, lehetőséget adva a híveknek a személyes imádságra. A szentségek kiszolgáltatása a korábban megküldött római rendelkezések alapján történhet. Temetési gyászmiséket egy későbbi időpontra kell halasztani, amikor már lehetségessé válik az elvégzésük.

Temetések alkalmával csak a ravatalozón kívül lehet végezni a szertartást, figyelembe véve az egészségügyi előírásokat. A temetés végén hívjuk fel a jelenlévő gyászolók figyelmét, hogy tekintsenek el a személyes részvétnyilvánítástól.

Jelen rendelkezések a visszavonásig maradnak érvényben.

Szeged, 2021. március 6.
Dr. Kiss-Rigó László püspök; Dr. Kovács József Irodaigazgató

Hirdetés

1. Március 28-án óraátállítás. Ettől kezdve az esti szentmisék 18 órakor kezdődnek. Kivéve április 4-én este 17 óra.
  2. Mindenkinek Isten áldotta boldog húsvéti ünnepeket kívánok.

Április 4. vasárnap8 óraHúsvétvasárnap, URUNK FELTÁMADÁSAnépénekHívekért
Április 4. vasárnap17 óraHúsvétvasárnap, URUNK FELTÁMADÁSAnépénekGyöngyi gyógyulásáért
Április 5. hétfő18 óraHúsvéthétfőnépénekMáriáért és Családjáért + szeretteiért. Tisztulásért, gyógyulásért és szabadulásért. Vágyódásáért az Isten Igéjében való elmélyedéséért. (8)
Április 6. kedd18 óranépénekSzabó család hitben való megerősödéséért
Április 7. szerda18 óranépénekNoémi megtéréséért. Csilla és családja védelméért.
Április 8. csütörtök18 óranépénekSz. család hitben való megerősödéséért
Április 9. péntek18 óranépének+Ferenc édesapa l.ü.
Április 10. szombat18 óranépének+Ernő és +Jusztina és +fiuk l. ü.
Április 11. vasárnap8 óraHúsvét II. vasárnapja, Az Isteni irgalmasság vasárnapjanépének
Április 11. vasárnap18 óraHúsvét II. vasárnapja, Az Isteni irgalmasság vasárnapjanépénekBékéért és kiengesztelődéséért a komponisták és a F. és a B. család között.

(nincs szentmise)