Hirdetés 2021.11.28.

1. Az adventi időnek kettős jellege van. A karácsonyi ünnepekre valló előkészület ideje az, amikor Isten Fiának az emberekhez való első eljövetelére emlékezünk. Egyúttal azonban olyan időszak is, amelyikben ez a visszaemlékezés ráirányítja figyelmünket Krisztus történelemvégi második eljövetelének várására.
    E két ok miatt az adventi idő a bensőséges és örvendező várakozás ideje.
  2. November 28-án, vasárnap a reggeli misében ünnepélyesen gyújtjuk meg az adventi koszorún a gyertyát.
  3. November 29-én hétfővel, a RORÁTÉ szentmisék reggel 6 órakor kezdődnek.
  4. Advent folyamán a karitász pénzbeli adományt gyűjt a rászorulóknak a kihelyezett perselydobozba.
  5. November 29-én, hétfőn 9 órakor a magzatokért imádkozni hívjuk a testvéreket.
  6. November 30-án Szent András apostol napján kezdhetünk, egy kilencedet december 8-ra a Szeplőtelen Szűz Mária tiszteletére imádkozni.
  7. December 2-án, csütörtökök 9 órakor Szeretetláng imaórára hívjuk a testvéreket.
  8. December 8-án a hatórás szentmise után szentségimádás lesz hazánkért is a koronavírus megszűnéséért könyörgünk az Oltáriszentségben jelenlévő Jézushoz. Kérjük, iratkozzunk fel a hátul kitett lapra.
  9. December 1-én, szerdán 9 órakor a Többletengesztelő imaóra lesz 77. alkalommal hazánkért.
  10. December 3-án, első pénteken és december 4-én, első szombaton rövid szentségimádás lesz a szentmise után.
  11. December 11-én, szombaton 16 órakor Lelkigyakorlat, utána: GYERMEK HANGVERSENY. Várjuk szeretettel a felnőtteket, gyónási lehetőség is lesz, és várjuk nagy szeretettel a gyermekeket is.
    Másnap december 12-én 8 órakor lelkigyakorlat második napja. Vezeti Szabó József atya.
  12. Jó szívvel, jó szóval a gyógyítókért mottóval karácsonyi képeslapkészítő akciót indít a Szeged-Csanádi Egyházmegye Pasztorális Helynökség Szent Dömötör Kórházlelkészi Szolgálata.
    Több tízezer ember dolgozik nap- mint-nap azért, hogy meggyógyuljunk, ha betegség ér minket. A lassan két éve tartó járvány miatt sokan fáradtan, emberfeletti módon állnak helyt ma is. Karácsonykor is. Erősíteni, bátorítani szeretnénk őket.
    Akik szívesen kifejeznék megbecsülésüket, hálájukat a kórházak munkatársai felé, megtehetik egy saját készítésű képeslappal néhány jó szó vagy egy szép idézet küldésével.
    Az összegyűjtött képeslapokat 2021. december 10-ig kérjük eljuttatni a plakátokon megjelölt gyűjtőpontokra vagy a Pasztorális Helynökség címére: 6720 Szeged, Dugonics tér 12. (Katolikus Ház)
    A képeslapokat a kórházlelkészség munkatársai a karácsony előtti hetekben adják át a kórházakban dolgozóknak.
    Karakas Zsuzsanna testvérünk, mint kórházlelkész asszisztens itt a templomban egy dobozban gyűjti a képeslapokat, ide hozzuk, hogy majd kiossza a korház dolgozóinak.
  13. A templom alatti kriptában a koporsós sírhelyek és az urnás sírhelyek lejárati ideje – eltérő megállapodás hiányában – az utolsó temetéstől számított 25 év, vagy az újra váltási számlán megjelölt dátum.
    A sírhelytulajdon – megváltással szerzett rendelkezési jog – amit egy bérleti jogviszonyhoz hasonlíthatjuk. A sírhelytulajdonos addig rendelkezik a sírhellyel, amíg – a törvényben meghatározott feltételek mellett – megváltotta a sírhelyet.
    A sírhely feletti rendelkezési jog a megváltási idő lejárta előtt újra megváltható az előírt teljes időre.
    Kérjük a Tisztelt Hozzátartozókat, hogy lehetőségeikhez mérten szíveskedjenek felkeresni irodánkat, mert a
    lejárat után – a fennálló rendelkezések értelmében – az újra nem váltott temetkezési helyeket év végével kiüríthetjük és értékesíthetjük.
    Köszönjük megértésüket és várjuk a hozzátartozókat irodai időben.
  14. Járvány alatt a Kórház Kápolnája helyett a Jézus Szíve templomban lesz szentmise 17 órakor.

November 28. vasárnap8 óraAdvent I. vasárnapjaorgonás miseCs. család gyógyulásáért
November 28. vasárnap17 óraAdvent I. vasárnapjaorgonás miseMária, Zsolt és Dorina testi-lelki gyógyulásáért
November 29. hétfő6 óranépénekMária és családja megtéréséért, testi-lelki gyógyulásáért és a szükséges kegyelmekért.
November 30. kedd6 óranépénekAndrás megtéréséért, testi-lelki gyógyulásáért
December 1. szerda6 óraorgonás miseSándor gyógyulásáért és szabadulásáért
December 2. csütörtök6 óranépénekMária és családja megtéréséért, testi-lelki gyógyulásáért és a szükséges kegyelmekért.
December 3. péntek6 óraorgonás miseSándor szabadulásáért és gyógyulásáért
December 4. szombat17 óraorgonás miseGyerekek Isten irgalmába helyezéséért, hit terjedéséért, tisztítótűzben szenvedőkért /2/
December 5. vasárnap8 óraAdvent II. vasárnapjaorgonás miseDorina /5 éves/ nyelvének megoldódásáért, hogy beszélni tudjon.
December 5. vasárnap17 óraAdvent II. vasárnapjaorgonás miseT. Tünde megtéréséért, a hit ajándékáért /2/

(nincs szentmise)